DoporučujemeZaložit web nebo e-shop

FAN CLUB STANDY ČERMÁKA A  SKUPINY DREAMS

Otázky + Odpovědi skupiny Dreams

Ahoj Štěpáne! Ráda bych Ti položila pár otázek pro Standy a kapely Dreams fanoušky které se týkají kapely Dreams.

Ahoj Katko a hlavně ahoj Čermáčci. Ptej se co hrdlo ráčí a já se budu snažit odpovědět na vše, co budu vědět.

1. Jak vznikla kapela Dreams.

Bylo, nebylo jednoho večera l.p.2010. V country rádiu vysílali pořad ,kde uváděli Standu a jeho písničky. Tehdy se Standa zmínil, že hledá muzikanty, nebo kapelu která by chtěla hrát jeho skladby. Ač jinak plachý to tvor, odhodlal jsem se a oslovil jej mailem. Světe div se, Standa mi odepsal a pak i přišel na vystoupení mé kapely. Zároveň mi naznačil jaké nástrojové obsazení by si přál a tu se začaly rodit představy koho bych oslovil. Baskytara byla celkem odsouhlasena hned. Zeptal jsem se tedy Táni (klávesy) a poté i Věrky (bicí) zda by se chtěly přidat a hle, ony souhlasily. Problém byla pouze sólová kytara a tak jsem dal inzerát na konkurz. Sešli se čtyři zájemci. Jak již známo, vyhrál Petr.

2. Odkud znáš členy kapely Dreams a Standu Čermáka.

Táňu Příhodovou – jsem původně poznal u dívčí kapely ve které jsem někdy zaskakoval a taky je zvučil. Když od nich odcházela nabídl jsem jí místo v mé kapele kde zpívá a hraje již delší dobu,takže jsem nemusel hledat nikoho jiného a rovnou jsem to navrhl jí.

Věru Svobodovou – jsem poznal ve stejné kapele jako Táňu a párkrát hostovala i v mé kapele, takže jsem věděl že na sebe slyšíme a s Táňou jsou kamarádky, tudíž rozhodnutí bylo oboustraně jasné.

Standu Čermáka – jsem osobně poznal, jak jsem již řekl,až po tom osudném odvysílaném pořadu v CR a od začátku bylo jasné, že jsme naladěni na stejnou strunu.

Petra Nastulczyka – jsme vybrali v konkurzu. Jednak je dobrý sólák a také pohodový člověk který k nám skvěle pasuje.

3. Štěpáne jaký si byl jako dítě - raubíř, andílek?

To je naprosto jednoduché. Andělský raubíř posedlý muzikou. Zpíval jsem ještě dřív než jsem chodil. Doma mi říkali ať si dávám před pusu tlumič.

4. Jak je na tom kapela Dreams s kouřením. kdo kouří a kdo je zapřísáhlý nekuřák.

Kouřím pouze já jelikož mám plno starostí s kapelami. Ostatní jsou v pohodě tak nekouří. (hihihi)

5. Kdopak z Vás pije alkohol a nebo jste abstinenti?

Pokud vím, tak pouze příležitostně a málo. Při hraní vůbec. Já navíc řídím, tak bych stejně nemohl a ostatní trpí se mnou.

6. Kdo přišel na název Dreams?

Skromně se přiznávám že za to mohu já, ale Standa mě navedl.

7. Jak tento název vznikl?

Všichni jsme si chtěli splnit jistý sen a Standa si přál, aby se to nějak vyjádřilo v názvu.

8. Co krom hudby ( koníček ) kapelu Dreams včetně Tebe a Standy zajímá?

Nebudu to vyjmenovávat po jednotlivých členech ale vezmu to globálně.  Příroda, sport (já se snažím například chrastit kostrou na kolečkových bruslích), rodina, duchovno,kultura, knihy, ale přes to všechno hlavně kapela Dreams a spokojenost našich fanoušků.

9. Proč zrovna spolupráce se Standou, když jak jsi řekl máš ještě jinou kapelu?

To je trefa do černého. Máš pravdu. Mám dokonce ne jednu,ale dvě kapely které hrají country music, jenže mi chybí vlastní tvorba. Máme sice v repertoáru Dreamsu mé dvě písně které, jak jistě víš i zpívám a něco mám ještě v šuplíku, ale nejsem zdaleka tak zdatný skladatel ani textař jako Standa. Navíc jeho písně mě naprosto dostaly. Jsou ze života a mají srdíčko, tak že každé slovo mu věříš a hlavně krásně zaranžované. Jeho písně nejdou úplně přesně zaškatulkovat. Snad jedině jako popcountry.

10. A co ostatní členové Dreams?

Nezůstávají pozadu. Petr nám již předvedl své hudební nápady a vůbec to není špatné. Určitě něco připravíme i z jeho tvorby. Standa nám totiž dal prostor i pro naše nápady, tak že se postupně oběví i na koncertech ovšem Standovi písničky jsou stěžejní.

Pokud jde o Táňu, tak ta má velký potenciál. Skládá totiž písničky pro svou vlastí kapelu která hraje rock, nebo folkrock a rozhodně to má šmrnc. Připravuje píseň i pro Dreams a sama si ji také zazpívá. Třeba budou i další.

Věrka je také skvělá zpěvačka, ale svou tvorbu nám nechce předvést. Prý zatím.. No věřím, že jí časem zlomíme a bude to kompletní.

Štěpí Mne nezbývá než Ti moc poděkovat za čas který jsi věnoval k tomu aby jsi odpověděl na otázky které jsem Ti položila. Samozřejmě Ti mnohokrát děkuji i za Čermáčky kteří díky Tobě a Tvým odpovědím mají opět kousek k Vám blíž a tak se mohou i trošičku víc o kapele Dreams dozvědět.

Mnohokrát děkuji ještě jednou a přeji jak Tobě tak Standovi a kapele Dreams ať se Vám daří, ať Vás nikdy hlasy a hudební nástroje a aparatura nezklame.
Přeji Všem krásné dny a ať se daří. Ahoj a děkuji ještě jednou moc
zdraví Vás všechny Katka Kavová